Historie


K datu 1.5.2011 byla naplněna 20-ti letá historie rodinné firmy JDK. Původním záměrem bylo vyrábět konkurenceschopné kondenzační jednotky na bázi moderních kompresorů, používajících ekologicky přijatelná chladiva.

Již v roce 1991 bylo portfólio výrobků rozšířeno o návrh a výrobu elektrických rozvaděčů specializovaných na řízení chladicích technologií.
 

Současnost

Společnost zaměstnává kolem 60 pracovníků s hlavním sídlem společnosti v Nymburce a svou obchodně-servisní pobočkou se sídlem v Nitře ve Slovenské republice.

Opíráme se o vlastní silné konstrukční, aplikační, výrobní a servisní zázemí. Jsme uznávaným partnerem při dodávkách chladicích technologií pro supermarketové a potravinové řetězce nejen v České a Slovenské republice ale i v dalších evropských státech.

Jsme vyhledávaným partnerem pro návrh a dodávky speciálních chladicích technologií pro použití v průmyslu, zkušebnictví, vědě a výzkumu.


2008

Významná investice do vývojové a aplikační základny společnosti, dodávky technologických celků včetně řízení (Ingersoll-Rand, VŠB Ostrava, Karafa Brno), on-line monitorování a vzdálený servis přes Internet, další posílení schopnosti dodávat speciální a zákaznicky orientované řešení. 

2005

Zavedení nového firemního informačního systému, plné nasazení 3D CAD konstrukčního software. 

2002

Dodávky chladicích technologií na bázi sdružených jednotek pro nově vznikající prodejní plochy TESCO, Ahold, Delvita, Carrefour, Plus Discount, Jednota, a další, od roku 2001 certifikace systému řízení kvality podle ISO9001, investice do výroby, první účast na mezinárodním veletrhu chladicí a klimatizační techniky IKK v Norimberku. 

1998

Realizace velkých zakázek pro potravinářský a chemický průmysl, nasazení monitorovacího systému, posílení technického rozvoje, vývoj sdružených jednotek pro TESCO, překročení obratu 200mil Kč. 

1994

Výroba sdružených jednotek, výroba chlazení kapalin, dodávky včetně řídící technologie, investice do výrobních prostředků, překročení 100 mil Kč obratu, založení pobočky JDKSL v Nitře ve Slovenské republice. 

1991

Založení firmy, montáž první kondenzační jednotky v garáži, nákup výrobních prostor.